עברית

ב-1.11.2008, יושב ראש וועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטה העברית בירושלים, עלי בחר, עוכב לחקירה במשך שלוש שעות, זומן לשימוע משמעתי תוך איום בהרחקה, ואיבד את חדרו במעונות הסטודנטים. כל זאת משום שעלי סירב ללחוץ את ידו של נשיא מדינת ישראל, שמעון פרס. 

לפי עיתון הארץ, עלי למד בספריית האוניברסיטה כאשר נכנס הנשיא והחל ללחוץ את ידי הנוכחים. עלי סירב ללחוץ את ידו של פרס, וטען כי פרס הינו רוצח ילדים. עלי הזכיר את הטבח בכפר קנא, אשר בוצע בזמן כהונתו של פרס בראשות הממשלה. 

כאשר הנשיא יצא מהספרייה,  עלי הותקף על ידי אנשי ביטחון ונלקח לחקירה בת שלוש שעות. לבסוף זומן דרשו ממנו להופיע בפני וועדת המשמעת של האוניברסיטה, בחשד ל”התנהגות בלתי הולמת”. אישום זה עלול להוביל להשעייתו של עלי מהאוניברסיטה. כמו כן, אנשי הביטחון החרימו את תעודת הסטודנט של עלי, אשר מאפשרת גישה לשירותים אוניברסיטאיים חיוניים, כגון כניסה לספריה. 

באותו שבוע נפרץ חדרו של עלי במעונות, ידית דלתו הושחתה וסטיקר פוליטי אשר היה מודבק עליה נתלש. עלי הגיש תלונה לצוות הביטחון, ובבוקר שלמחרת הגיעו לחדרו מנהל המעונות, יצחק חופי, ואנשי צוותו. אנשי הצוות לא הזכירו כלל את הפריצה, ובמקום זאת הודיעו לעלי כי חוזה השכירות שלו הסתיים, על בסיס הנימוק הקלוש של הימצאותם של כלי עישון ופוסטרים פוליטיים – הפרה מינורית ונפוצה של תקנון המעונות. 

על עלי לפנות את חדרו במעונות עד ה-11 בנובמבר. תאריך לשימוע טרם נקבע.

עמדתנו: 

אנו דורשים שכרטיס הסטודנט של עלי יוחזר לו, שחוזה המעונות שלו ישוחזר, ושכל ההליכים נגדו יופסקו. אנו דורשים גם שהאוניברסיטה תתנצל בפני עלי על הפגיעה הבוטה בחירויותיו הדמוקרטיות ובכבודו, ושכל הפרשה תמחק כליל מתיקו האישי. כמו כן, אנו מבקשים שהנשיא פרס ומרכז השלום הבינ”ל הקרוי על שמו יבהירו בדחיפות את עמדתם ביחס להתנהלות הבלתי-דמוקרטית-בעליל של האוניברסיטה. 

 

 

Advertisements

One Response to “עברית”

  1. 1 ruti divon

    מכבדת את עלי באהר על עמדתו ויכולתו שלא לכוון לנעים ולמנומס אלא לעמוד על דעתו ולהראות לשררה ולשלטון שיש זכרון ויש חשבון עם מעשי טבח


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: